Z myšlenek slova, ze slov věty a z vět nové myšlenky...

/BENDA DOPORUČUJE/
Navštivte stránky literárního časopisu NUMÉRO UN!
Naleznete tam básně, úvahy, povídky, recenze knih, fotografie a mnoho dalšího...

In Progress, díl 27.

18. října 2012 v 21:51 | Benda |  Co mi slova tvoří
Zdravím vás, přátelé!
Opět píšu až v noci...
Odpoledne jsem se zabýval hloupostmi a pak mi trvalo hrozně dlouho to napsat... Moc mi to nemyslelo...

V mém případě je aktuální "peklo na zemi = škola". Pravděpodobně dostanu za 5 z testu z fyziky, kterej jsem celej chápal.
Dokázal jsem si za tři dny dopsta slovíčka do francouzštiny (protože profesorka prostě chce, abychom si každé slovíčko alespoň jednou napsali) a překvapivě to dělá celkem 32 stran o velikosti A5. Ještě teď mě bolí ruka...

Jinak se mám úplně skvěle. Taychi nezlobí (:D), hlava mi pořád pracuje a okolí se se mnou směje stejně moc, jako vždycky....


27. kapitola In Progress! *davy šílíkvílí*Kirk se narovnal. Někde uvnitř něj jakoby se zařehnul plamen. Cítil podporu z bratrovy strany a zároveň chtěl čelit sám sobě a svému strachu.
Uvážlivě a velmi opatrně našlápl pravou nohou na most a ucítil, jak se most pod ním zachvěl. Necítil se na něm dobře a to na něj ještě ani nevkročil. Zavrtěl hlavou, aby se zbavil obav a rychle udělal krok i levou nohou. Už stál na mostě. Díval se na dřevěná prkna, která most tvořila, a pečlivě na ně našlapoval.
Udělal sotva čtyři kroky a pohled mu z mostu přejel na obrovskou hloubku pod ním. Stejně rychle, jako se do jeho myšlenek zakousl strach a obavy, tak se on chytil postranních lan, tvořících zábradlí.
"No tak, Kirku, ještě nejsi ani ve čtvrtině. Nic to není, tak pojď!" vybízel ho a povzbuzoval jeho bratr. Mával při tom směrem k sobě rukou, jakoby chtěl zrzkovi napovědět, kudy jít.
Starší bratr povolil křečovité sevření provazu a posunul se o krok kupředu. Hned se ale zase chytil a za žádnou cenu se nechtěl pustit. Nemohl odtrhnout oči od ulice pod ním, hrůza v něm opět narůstala a on nevěděl, co má dělat.
"Jít zpátky nemůžu, nebudu přece couvat. Ale zůstat stát mi nijak nepomůže a jít dál kupředu je sebevražda. Už na pohled je mi jasný, že se musí roztrhnout," v duchu si říkal Kirk a vtom mu to došlo. "Na pohled."
Zavřel oči a zhluboka se nadechl. "Teď ho nevidíš, tak na něj ani nemysli. Nemysli na ten most. Ale jak na něj mám sakra nemyslet ?! Musím myslet na něco jiného. Jo, určitě! Ale na co ?" uvažoval, "Třeba si představím, že je to pořádnej kamennej most, sotva metr nad potokem. Nic se mi přece nemůže stát."
Vernell si dal ruce do kapes a se zaujetím pozoroval mladého technika. Zajímalo ho, co se mu asi teď honí hlavou.
Kirk udělal další krok a zase se chytil zábradlí a držel je jako klíště. "Ne, to nefunguje! Nový plán. Hmmm. Sakra, jsem přece Wishfall, nemůžu se bát nějakýho blbýho mostu!" sám se motivoval. "Vždycky mi to říkal táta. A Lennymu taky. Nesmím se bát, to mi nijak nepomůže."
Černovlasý hoch se už už chystal zase něco zavolat, aby bratra podpořil, ale Vernell to poznal a natáhl paži před jeho obličej a doplnil to tichým: "Počkej. On to musí objevit sám."
I přes to, že "on" se pořád snažil se přimět, aby most přešel, nemohl najít dobrý důvod, kterým by se přesvědčil. Ale pak mu svitlo. "Co si o mně pomyslí Claudie ?" řekl si. Kapitánova dcera pro něj hodně znamenala a nechtěl být v jejích očích za zbabělce. "To bych radši umřel, než se před ní takhle shodit."V tu chvíli se vše obrátilo.
Otevřel oči, aby krátce pohlédl na nebe, částečně kryté mohutnými korunami stromů, usmál se a zase je zavřel. Ruce přestaly svírat lana a on se plynulými kroky klidně dostal až na druhou stranu. Jakmile se postavil vedle Leonarda na pevnou zem, kterou vlastně byla střecha jednoho z domů, všichni tři si oddechli. Nejvíce však Kirk, protože celou tu dobu měl zadržený dech.
"Ještě, že jsi šel sám. Už jsem měl dojem, že tě budeme muset odnést," usmíval se Lenny.
Vernell se přidal: "No, jen si počkej. Sice musím uznat, že jsi odvedl dobrou práci, ale tohle nebylo to vše."
Zrzek na něj vyděšeně vyvalil oči. Věděl, že tenhle most pro něj už není problém. Navíc si sám už byl jistý, že drží pevně a nerozpadá se. Ale o dalších překážkách už si nebyl tak jistý.
Aloin se zasmál. "No, dobře. Jenom jsem tě zkoušel. Nikam nemusíš, pokud se ti nechce. Já a Lenny," povídal a mrkl při tom na Leonarda, "ale určitě pokračujeme dále a jdeme se trochu podívat po městě a po jeho visutých krásách. Viď, Lenny ?" zazubil se na černovlasého mladíka a ten pochopil, kam tím míří.
"No jasně, že jdu! Moc se mi to tu líbí," kýval hlavou a díval se při tom na Kirka.
"Tak připojíš se k nám ?" položil otázku velmi mile Vernell a jen s velkým úsilím se mu podařilo nezačít se přitrouble usmívat.
"Pffff. No jasně, že jdu! Co dokáže Lenny, dokážu taky," rozhodil rukama a tvářil se dotčeně. A nato dodal: "A rychleji."
"No samozřejmě. Konečně ten typickej Kirk!" zasmál se Leonard a upřel oči na Vernella, který už kráčel k dalšímu můstku.....


A jak žijete vy ? :)
Navyčtenou! :)
Benda z Monia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 18. října 2012 v 22:12 | Reagovat

Výtečně! Kdo chce hledá si, proč něco dokázat! :-)

Já si žiju úžasně! Zítra pěkně přespávám u Bels a ona má doma kocoura! Hlavní je dávat mezi školu a školu nějakou zábavu. U mě to pak má sklony k odkládání práce na dobu, kdy to nemohu stihnout(výsledek čtvrtek večer, pět úkolů na pátek), ale ta zábava mi za to stála. Sice nám říkají:,,Teď jste v osmém ročníku, je načase se UČIT" ale kde na to mám sakra brát čas? Ve výchově ke zdraví ám vtloukaj do hlavy 8 hodin spánku, 8 hodin relaxace a 8 hodin práce. Člověk NEMŮŽE furt sedět a učit se. To nejde. To by mu hráblo... A to jsem teprve na základce. Děsím se, co bude na střední O_o.

2 Benda z Monia Benda z Monia | E-mail | Web | 18. října 2012 v 23:00 | Reagovat

[1]: Na střední to bude v jistém ohledu peklo a v jistém pohoda. Větší požadavky, téměř žádné povinnosti (= "je mi jedno, jak si to píšeš, pokud to umíš").

3 pavel pavel | Web | 21. října 2012 v 18:24 | Reagovat

Kdo se bojí, nesmí na lávku.
Co máš s Klárkou, že tě nezlobí? :-D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama