Z myšlenek slova, ze slov věty a z vět nové myšlenky...

/BENDA DOPORUČUJE/
Navštivte stránky literárního časopisu NUMÉRO UN!
Naleznete tam básně, úvahy, povídky, recenze knih, fotografie a mnoho dalšího...

In Progress, díl 20.

23. srpna 2012 v 20:18 | Benda |  Co mi slova tvoří
Co tu děláte tak brzo ráno ?!
Počkat, on je večer...
To je asi tím zmatením, že dnes vychází 20. kapitola IN PROGRESS!
To je nesmírný úspěch! Já jsem s tím stále ještě neseknul!
A mohu vám teď říci, že už s tím ani seknout neplánuju. To by byla škoda tolik mého času ztratit...
Zejména taky proto, že mě vyrozhovorovala a vydialogovala Mňoukla. Rozhovor možno přečíst zde!

Hudbu k dnešnmu dílu mi nevědomky, že bude mít tohle využití, poslal Pepa. Opět mu můžete poděkovat!

Tak! Teď už přejděme na onu přeslavnou druhou jubilejní kapitolu.
IN PROGRESS (is in progress)Kámen po levé straně od vstupu byl znatelně víc vystrčený do strany a průrvou na straně z něj vycházela temnota. Starší z dvojčat kývl na kapitána a ten k němu přišel blíž a štěrbinou nakoukl dovnitř. Neviděl nic, než tmu.
"Podej mi tu baterku," požádal a natáhl ke Kirkovi ruku. Zrzek mu ji ochotně vydal. Sám za kapitánem natahoval krk a chtěl vědět, co se skrývá za odsunutým balvanem. Námořník zapnul světlo a tím malým prostůrkem, kterým viděl, se podíval dovnitř.
"Je tam asi nějakej tunel! Má to strop, stěny a pevnou podlahu. Kameny a hlína, je to v pohodě," hlásil. Pak zhasnul svítilnu a otočil se na mladého technika za sebou s výrazem, jestli se taky nechce podívat. Kirk jen zavrtěl hlavou.
"Já se podívám, až tam vejdu," usmál se a pak dodal: "No tak hurá to otevřít!"
Pan Havenchild se pousmál, když si uvedomil, jak nebojácný a zároveň rozumný ten kluk před ním je. Opět se otočil na patě a změřil si pohledem průrvu vzniklou mezi oním kamenem a kamenem vedlejším. Zamračil se. "Do tý díry se mi snad nevlezou ruce. Je moc malá!" nazlobeně, ale zároveň bezmocně si povzdechl.
"Když ne vaše, tak moje se tam vlezou určitě. A bráchovy taky!" navrhl chlapec za jeho zády. Jakmile to zaslechl Leonard, okažitě k němu přispěchal i s dvěma páry vypůjčených pracovních rukavic, připravený k akci. Claudie se začala smát.
"Zdá se, tati, že už tě tu na nic nepotřebují. Otevřou, odtlačí, prozkoumají. Příště budou kormidlovat tvoji loď a hrát za tebe karty!" vesele pravila. Její otec si to nevyložil nijak špatně. Jen poraženě svěsil ramena a poodešel kousek dál, aby měli Wishfallovic dvojčata dost místa na práci. Nataženou rukou ukázal na díru a symbolicky jim tak přenechal úkol.
"Když nám samotným to nepůjde, budete tahat za nás. A nebo to nějak zahákneme kotvičkami," vymýšlel alternativy Lenny, ačkoli sám tušil, že na to s bratrem vystačí. Kámen před nimi byl velký, ale vzhledem k tomu, že ho nějaký nevelký systém dokázal o tolik posunout, nemohlo to být nijak těžké ani pro dva silné mladíky, jako byli Kirk a Leonard.
"Jako vždycky, na tři," usmál se zrzek a vzpomněl si, dky tohle říkal naposled - závod, který se odehrál ještě nedávno, ještě když byli ve svém rodném městě. Pak zaznamenal bratrovo kývnutí hlavou a pevně se zapřel nohama. Pak se rukama zachytil o okraj kamenu a Lenny se chytil o něco výš. Dynamicky a rychle napočítal do tří a oba současně se všemi silami opřeli o kamennou podlahu studené jeskyňky a přitahovali k sobě ten obrovský kus vápence.
Námořníci vyvalili oči nad tím, co se před nimi stalo. Ti dva klučíci, co se k nim teprve nedávno přidali, právě posunuli ten obrovský balvan o bezmála stopu a půl! Všichni si mysleli, že se akorát zasnaží, ale s tím kamenem nehnou. Teď si ale vysloužili další pořádnou porci respektu.
"Fíha, kluci! To koukám!" hodnotil situaci hlasitým a nepředstíraně překvapeným hlasem kapitán. "Ukažte, my už to odsuneme úplně. Chlapi, pojďte mi někdo pomoct!" navrhoval dále a už chtěl jít zase do jeskyně, ale Kirk se jen usmál a zavrtěl hlavou.
"Ani nápad," řekl s veselým výrazem a obdařil svým úsměvem i přicházejícího Billa. "Co jsme začali i dokončíme!"
Kapitán Havenchild se zarazil a už poněkolikáté za dnešní den nevěřil svým uším a očím. Ten rozcuchanej kluk si z něj tentokrát snad musí utahovat! Rozhodil rukama. "No tak dobře. Jasně. My jsme tu opravdu jenom na obtíž. Radši si tady lehnu na zem a budu se koukat, jak vám to krásně jde. Jo. Tak do toho!" Otočil se a rázně odkráčel několik mětrů dál, natáhl se do velkých listů a vysoké trávy a nepříjemným pohledem je pozoroval.
"Má smůlu. Dnes se nepředvede," zašeptal k bratrovi Leonard. Kirk jakoby nic přešel blíž k už částečně odsunutému balvanu a také šeptem odpověděl.
"Wishfallové si prostě nemůžou nechat vzít práci."
Postavili se do jiných pozic, než předtím, a zapřeli se o jiné kameny. Opět se ozvalo rychlé: "Raz, dva, tři!" a celý zaoblený kolos se odsunul stranou. Do jeskyně se teď dalo vcházet jen po jednom, ale rozhodně teď byla prostornější. O jeden velký, neprozkoumaný, temný a chladný tunel vedoucí do neznáma.
Hoši mávli na posádku a vstoupili do prostor za kamenem. Zástup s Claudií v čele a jejím otcem vzadu se pomalu posouval dovnitř. Všichni chtěli vědět, co je tam uvnitř.
Když vešel i kapitán, rozsvítil baterku a podíval se na chlapce. Usmál se a prohlásil: "Jste fakt dobří."
A vtom začalo venku pršet.....


Užvejte konce prázdnin, pokud máte školu. Pokud už jste pryč od okov učebnic, užívejte konce velkých tepel.
Mějte se prostě hezky.

Navyčtenou! :)
Benda z Monia
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 24. srpna 2012 v 12:58 | Reagovat

Nejsou kluci superhrdinové? :)

2 Benda z Monia Benda z Monia | E-mail | Web | 24. srpna 2012 v 14:22 | Reagovat

[1]: Obecně "kluci" ano. Ale K&L jsou prostě jenom normální frajeři... :D

3 pavel pavel | Web | 24. srpna 2012 v 21:20 | Reagovat

Já prázdniny sice už nemám, ale aspoň si užívám hezkého počasí. :-)

4 Taychi Taychi | Web | 27. srpna 2012 v 20:49 | Reagovat

Já se do školy docela i těším a pak hlavně až bude zima, budu nosit svůj žlutý svetr...

Kluci jsou prostě tvrdohlaví, asi taky berani. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama