Z myšlenek slova, ze slov věty a z vět nové myšlenky...

/BENDA DOPORUČUJE/
Navštivte stránky literárního časopisu NUMÉRO UN!
Naleznete tam básně, úvahy, povídky, recenze knih, fotografie a mnoho dalšího...

Červen 2012

In Progress, díl 14.

28. června 2012 v 20:19 | Benda |  Co mi slova tvoří
Protivní a levní!
Milí a drazí!
Jak se máte tento krásný, skoro-poslední-červnový den ? Těšíte se na vysvědčení/prázdniny/dovolenou/Bůh-ví-co-ještě ?
Já ano. Teda... Z části. Sice budu zase sportovat ostošest a budu se bavit, jak nejlépe to půjde, ale budou mi chybět mí přátelé, můj domov a vše, co k němu patří, má Tay...
Nuže. Při tomhle díle si můžete pustit úžasnou, atmosféru dokončující hudbu od Hanse Zimmera, dodanou též do masterpiece filmu Inception. Ale není to jen tak!
V textu máte označené slovo "klika". Až k němu dojdete, pusťte si hudbu. Mělo by vám to hezky vyjít s načasovanou atmosférou... :D
OK! Jdeme na to!
In Progress, díl nesoucí pořadové číslo 14!

Cestou necestou, polem(ika)

24. června 2012 v 20:52 | Benda |  Co mi proletělo před nosem
Dobrý večer.
Právě jsem se vrátil z úmorného víkendu na chatě s hromadou lidí, které jsem neznal a neměl si s němi co říct. Dva dny to byla hrůza a dnes, poslední den, jsem se měl skvěle.
Po obědě rodina tátovy přítelkyně odjela a mi šli na procházku. Jdeme kolem pole a hle! Nádherné barvy!
Kvalita samotné fotky nic moc, ale mně nejde o to zachytit nějak, ale zachytit co.

In Progress, díl 13.

22. června 2012 v 19:12 | Benda |  Co mi slova tvoří
Salve!
Bez protahů, dílo.
(promiňte zdržení, ale podmínky jsou zde, u táty, hrozné a nedá se tu soustředit. Nedomyslel sjem to. Moje chyba)


"Dcero drahá, prosím tě, provedeš naše nové přátele po lodi ?" usmál se na Claudii její otec. Ona přikývla, ale Kirk se zdviženým prstem zamračeně pohlédl na kapitána Havenchilda.
"Neříkal jste, že nás tu provedete vy ?" zeptal se trochu naštvaně. Nelíbilo se mu, že chce svou práci hodit na Claudii.
"Zaprvé, řekl jsem, že se vám to tu musí ukázat. Ne, že to udělám já. A zadruhé, chápu sice, že vám vadí, že vás nebude provádět ten sympatický pán s bradkou, ale vy se takhle asi pobavíte víc. Já musím ještě jít zkontrolovat pár hloupostí a nepodstatných věcí ohledně plavby. Třeba směr, rychlost a tak," zachechtal se Rick a vydal se ke schodům.
"Zvyknete si," oznámila jim dívka s mávnutím rukou. "Ale teď už tu loď. Váš pokoj i kotelnu jste už viděli. Tak vám teď ukážu pokoje posádky. A rovnou vám je představím, jestli tam budou."
Nikdo nic nenamítal a šli ke dveřím naproti přes úzkou chodbu. Zaklepali, ozvalo se "Dále!" a oni vešli. Pokoj číslo čtyři vypadal úplně stejně jako pokoj připravený pro dvojčata. Na spodní posteli ležel plešatý, dlouhý námořník, kterého Kirk viděl čtyři dny zpátky. Vykukoval zpoza novin a když spatřil nové tváře, cukl sebou a rychle vstal. S úsměvem k nim přispěchal a napřáhl k nim ruku.

Progresa, díl 13.

21. června 2012 v 16:34 | Benda |  Co mi proletělo před nosem
Zdravím vás, přátelé!
Dlouho jsme se neviděli....
Měl bych sice spíš říci, že jsme se neviděli nikdy, ale čert to vem. Začneme lovem.
Lovem známek. Tím chci říct, jaké známky, ukryté v houštinách, jsem ulovil. Většinou samé krásné kousky - biče, jedničky, špice, šípy, tyčky, áčka.... prostě 1. Je fuk, jak tomu říkáte.
Najisto tři dvojky a možná i čtvrtou. Možná určitě. Takže čtyři... No pořád ještě dost dobrý! :D
Hmmm.. Co bych vám ještě sdělil, co má pro vás cenu zlata ? Třeba že včera jsem byl v Rakousku, kde bylo peklo na zemi. Horko, že jsem myslel, že začnu hořet. Ale to bylo tady asi taky...
...no asi si taky říkáte, proč sjem tam byl ? Hahá! Já to poznal! Dobře, odpovím vám:
Byl jsem tam se školou na exkurzi. Říká vám něco Carnuntum ? Nejsevernější římský tábor ? Ne ? Taks e tam někdy stavte. Je to tam drahé, ale pěkné. Hodně se toho dozvíte. A pokud dostanete Krtečka (průvodce, co vypadal jako Krteček - podle Pepy to Krteček BYL), budete mít i veselý slovenský výklad.
Um... To je mimo téma asi vše. Tak! Šup na Progresa!

In Progress, díl 12.

14. června 2012 v 17:42 | Benda |  Co mi slova tvoří
Vítejte!
Zase další díl IP je tady. Docela mě to děsí. Teprve nedávno jsem začal a už je to tucet dílů!
No nic... Čas na brblání před dílem! YAY!
Chci tím říct, že ačkoli mi na vysvědčení vychází všechno skvěle (samé 1, fyzika a matika 2), tak mě zlobí dějepis. Naše profesorka je velmi náladová a je to TEROR když si na něco z její strany stěžujete zrovna, když je nassšštvaná. Hold se nedá nic dělat. Snad s projektem a zkoušením vybojuju 2... O_o
Veselejší téma! Prosím!
Ale jistě. Máme zde pravidelný středeční turnaj, který jsem tento týden nezmeškal a rovnou jsem se vytasil s novým balíkem. Moc moc moc mě baví, takže se může stát, že teď budete slýchat o tom, jak jsem vyhrál A bavilo mě to hrát. Teda... Včera jsem měl jen 2:1, ale zábava to byla.
Máme ještě o čem brblat ? Brblátor je prázdný ?!
No sakra, asi vám to už musím předhodit a utéct do bezpečí. Tak tady to je!
ÁÁÁÁáááá...!

Skvostné, ne ?

13. června 2012 v 6:00 | Benda |  Co mi proletělo před nosem
Zase další den, kdy vás zdravím s článkem na téma týdne.
Inu, jdeme na to. :)

Krásných věcí je spousta a každý shledává krásným něco jiného.
...a tohle, nebo něco velmi podobného, jste už jistě mnohokrát slyšeli. Nejméně jeden člověk i zde, na blog.cz, to už řekl. Sorry, neuvedu zdroje, nebudu toho moudrého lida hledat...
Nicméně! Já bych to chtěl pojmout truchu jinak. Vykašlu se na obecné prohlášení o všech věcech krásných, nekrásných, o lidské kráse a o duševní kráse (protože ačkoli všichni "ví", že je důležitější, tak je to skoro všem úplně jedno a smějí se vám, protože máte stejné tričko, jako včera, a protože vám trčí vlas).
Ukážu vám zde svoji (další) teorii a vlastně takovou vývojovou stupnici.

Krása -> povznesení -> klid -> mír -> radost -> láska.

Milujeme krásné věci. Láska je krásná.
Radujme se!


Vodovod ? Láskovod!
V umyBEZVADle!

Zítra odpoledne se na vás budu těšit
u dalšího In Progress (12. díl ? žeby tolik ?)
Navyčtenou!
Benda z Monia

In Progress, díl 11.

7. června 2012 v 17:53 | Benda |  Co mi slova tvoří
Zdravím všechny čtenáře u dalšího pokračování IN PROGRESS!
Jak to tak čtu, tak si říkám, že se nemůžu dočkat, až to budu přepisovat a napíšu to dobře a lépe to rozčlením. Teď ale nezbývá, než se spokojit s tím, co je. Tedy malá kapitolka. :)
Včera jsme byli se školou v Dukovanech (a i jinde, ale to byla nuda). Mají tam celkem pěkné návštěvnické centrum. Nicméně jsem kvůli tomu nestihl turnaj... To mě trochu naštvalo... -.-
Dost už jader a atomů, jater a fantomů (WHAAAAT ?!! O_O) a tak akorát dalšího dílu! Já, sakra, jak můžeš být tak zlý a díl-upírající Benda ?
No dobře, už tu je..!

NO prostě RMÁLNĚ

4. června 2012 v 21:18 | Benda |  Co mi létá hlavou
Vítám vás u zcela obyčejného článku, inspirovaného... no... rmálností a rmalitou.
Rád bych vám o nich něco řekl. Je to taková moje nesrozumitelná teorie.

No, rmalita a neno (pozor, neplést si s nano) rmalita vlastně neexistují, protože:
Řekněme, že jsem normální (mnoho lidí s tím sice často nesouhlasí, ale o těch to teď není). Tak. Já jsem normální a jakožto jediný Benda z Monia na světě jsem takový, jaký jsem. Tedy normální.
Každý člověk je ale jiný, nenechme se ošálit, a proto i přes sebevětší podobnosti, vždy budete někdo jiný. A tak už nejste normální. Takže všichni ostatní lidé na Zemi jsou nenormální.
No a teď se na to podívejme : celá planeta je nenormální a tak je normální potkat nenormálního člověka. Z toho vyplývá, že je normální být nenormální. (Pokud se ztrácíte, projděte se, dejte si čajík, nebo si pusťte nějakou hezkou hudbu. Pak se ale hezky vraťte a dočtěte si to. :D )
A teď, když je normální být nenormálním, je nenormální býti normálním. Je to past! Ušil jsem si na sebe pěknou boudu...
Celý svět je totiž ten normální a já jediný, jsem nenormální, protože jsem, a teď pozor, jestli jste to pochopili, normální. Tedy nenormální. Tedy normální, Tedy........


Pokud vám zbylo v hlavě po téhle mysl týrající přednášce ještě něco, určitě to použijte, abyste si přečetli mou povídku, která se zatím velmi slibně rozvíjí do zajímavého děje. :)
IN PROGRESS

A s tím vás opustím.
Zmatené a po "díle" toužící.
Navyčtenou!
Benda z Monia