Z myšlenek slova, ze slov věty a z vět nové myšlenky...

/BENDA DOPORUČUJE/
Navštivte stránky literárního časopisu NUMÉRO UN!
Naleznete tam básně, úvahy, povídky, recenze knih, fotografie a mnoho dalšího...

In Progress, díl 7.

10. května 2012 v 16:34 | Benda |  Co mi slova tvoří
Bonjour, mes amis! (Dobrý den, mí přátelé!)
Comment allez vous ? (Jak se máte ?)
I'm, as usual, fine. But... our internet had some issues yesterday. (Já se mám, jako obvykle, fajn. Ale... náš internet měl včera nějaké problémy.)
Anyways... (Každopádně...)
Na turnaji jsem měl 2:1, takže žádná heroická sláva, ale i přesto to byla zábava. Poslední dobou je tam celkem sranda. Někdy přijďte taky! :D

Jazyková lekce za námi (ušetřil jsem vás latiny) a teď hurá na pastelky (ne! tohle nemá s tím nic společného!) IN PROGRESS!




"Tohle je šance jednou za život! Kdy jindy se vám poštěstí odcestovat až do Dálky ?" vyvolával nadšeně muž na stupínku. I přes jeho silné tělo už měl šediny ve svých krátkých vlasech. Také začínal chraptět. "Kapitán Vlaštovka zítra odplouvá a potřebuje technika, kdyby se něco na moři pokazilo. Stačí jeden člověk, který rozumí mašinám, a naše posádka bude kompletní!"
Kirk si muže na pódiu změřil pohledem. Otočil se k bratrovi a zašeptal: "Hele, Leo, co myslíš, že je ten-"
Ztichl. Bratr se na něj koukal nechápavým pohledem vyvalených očí. Lenny povzdechl a kvůli hluku davu v přístavu se přiblížil k bratrovi, aby mu rozumněl každé slovo. "Kapitán Vlaštovka je jméno nějaké lodi. Žádný kapitán není vlaštovka. Nebo si snad myslíš, že by pták mohl kormidlovat loď ?" pronesl vysvětlení s klidem.
"Mohlo to být příjmení..," mumlal si Kirk. Leonard ho ale slyšel. Bohužel.
"Zaprvé, to byla řečnická otázka. Zadruhé, ne. Je to loď. Ta bílá krabice s plachtou za tím týpkem to má napsané na boku. Je to třeba trochu luštit, ale jde to přečíst," s úsměvem řekl Lenny. "Asi sis toho nevšim', co ?"
Kirk zavrtěl hlavou. "Nevšiml. Ale místo toho jsem přemýšlel nad tím, jestli bysme my nemohli zkusit tu práci na té 'Vlaštovce'," navrhl.
"Taky jsem o tom přemýšlel," zadumaně odpovídal Lenny a natahoval krk, aby slyšel, jestli hlasatel neříká ještě nějaké další informace. "A tak zkusit to přece musíme, ne ? Co by to bylo za Wishfallovic dvojčata, kdyby se do něčeho nevrhli, hm ?"
Kirka tohle povzbuzení z bratrovy strany moc potěšilo a tak ho bez váhání popadl za ruku a už ho táhl davem k námořníkovi. Miloval nové výzvy a úkoly. Těžká a neznámá práce pro něj byla největším potěšením. Tohle navíc byla příležitost jak poznávat svět a lidi. A taky si možná i dobře vydělat.
"Hlásí se někdo na práci opraváře na lodi 'Kapitán Vlaštovka' ? Stačí jeden dobrý mechanik!" stále nabízel post mořský vlk. Kirk s Lennym se tou dobou už probojovali do první řady. Starší z bratrů zvedl ruku.
"Já se hlásím! Já a můj bratr!" zakřičel odvážně. Nejbližší hlouček lidí ztichl a sledoval, co se bude dít.
Hlasatel si zmateně měřil chlapce pohledem a pak rozhodil rukama. "Děti ?!" zvolal pobaveným tónem. "Naši loď mají v nebezpečí na širém moři opravovat děcka ?" Hlasitě se zasmál a pak na Kirka ukázal. "Dobrý vtip, kluci. A teď," začal opět mluvit nahlas a ke všem. "Je tu někdo, kdo by..,"
Tak, jako ztichl Kirk při pohledu na Leonardovu překvapenou tvář, tak ztichl námořník, když zjistil, že Kirk s nepříčetným výrazem vykročil ještě o dva dlouhé kroky dopředu a stál hned pod pódiem. Přihrnul se za ním i jeho mladší bratr s tmavšími vlasy. Vypadal jako ocásek, napadlo řečníka.
Zrzek houkl nasupeným tónem na šedivějícího muže: "Zopakujte to a nepřejte si mě."
"A co mi jako uděláš ?" zeptal se s hraným výrazem strachu námořník. "Polechtáš mě ?"
Lenny naštěstí udržel Kirka na zemi. Málem totiž vyskočil na pódium za jeho, v tuhle chvíli, úhlavním nepřítelem, který právě urazil nejen jeho samotného, ale i jeho bratra. "Tu práci zvládneme," oznámil Leonard. "Vy nám nevěříte, ale my to opravdu se stroji umíme."
"Odvahu máte, to uznám," pravil s pokrčenými rameny hlasatel, na kterého právě upírali oči všichni lidé shromáždění v přístavu. Možná šarvátka přitáhla pozornost. "Ale jak vám mám věřit, že umíte, co říkáte ?"
Pár vteřin bylo u stupínku ticho. Pak se zpoza hlasatele ozval něžný dívčí hlas. "Já bych nápad měla," řekla. Vystoupala tři schůdky na pódium a dvojčata zůstala stát beze slov. Hleděli na dívku s kaštanově hnědými vlasy v žíhaných zelenožlutých šatech. Visely jí na ramenou jejích štíhlých paží a měly jen nenápadný výstřih. "Rozbilo se nám na lodi pár věcí."
Bratři se na sebe bleskurychle podívali a kývli si na srozumněnou, aniž by něco řekli.....

Děkuji stálým čtenářům
podporuji nové čtenáře.
Čtu novou i starou podporu.
(počkat... cože ?!)
Benda z Monia
Navyčtenou!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 10. května 2012 v 20:03 | Reagovat

Dokud jim nevzali kalhoty (viz. Leonard a Sheldon)...

2 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 12. května 2012 v 20:47 | Reagovat

Konečně! Tajemná slečna s krásnými vlasy, začínáš mne napínat, bráško ;)

3 (Ne)šílená Charlotte (Ne)šílená Charlotte | Web | 14. května 2012 v 8:00 | Reagovat

...a my podporujeme Tebe. :-)
Čaji zdar.

4 pavel pavel | Web | 14. května 2012 v 21:53 | Reagovat

Někdy si to přečtu od začátku. :)

5 Benda z Monia Benda z Monia | E-mail | Web | 14. května 2012 v 22:05 | Reagovat

[1]: WTF ?
[2]: ;)
[3]: Juhůů!
[4]: To rád slyším. Moc rád. :)

6 Krejdom Krejdom | Web | 22. června 2012 v 12:41 | Reagovat

Juhů! Už je tam ta dívčina zase! Doufám, že to bude třeba dcera kapitána, aby s nimi mohla celou cestu plout. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama