Z myšlenek slova, ze slov věty a z vět nové myšlenky...

/BENDA DOPORUČUJE/
Navštivte stránky literárního časopisu NUMÉRO UN!
Naleznete tam básně, úvahy, povídky, recenze knih, fotografie a mnoho dalšího...

Démon z trochu jiného soudku

14. prosince 2010 v 19:59 | Benda |  Co mi sami démoni řekli
Konbanwa! Doufám, že máte moji démonickou rubriku rádi, protože teď přichází další díl! Dnes vám budu povídat o velmi zajímavém exempláři démona, o osobě hodně ukoukané. Ano. Není upovídaný, ale ukoukaný. Radan Miloslav "Kukuk" Ťuťuk...

Tento chlapec, jehož krev obsahuje démonickou krev, je velmi tichý a neznámý, ale pzorný a všímavý. Je to flegmatik-introvert. Má, krom svých zvířátek neznámého druhu, jen jednoho kamaráda, ale nevaví mu to. S tím se občas baví, ale většinou ho nechává, ať jde sám za osobami, za kterými chce. Nepotřebuje společnost. Stačí mu jen sledovat ostatní. Žije s ostatními, ale není s nimi. Jen je pozoruje a nabírá energii z toho. Raduje se (potichu, niterně), když mají jeho sledované objekty radost, je spolu s nimi smutný a tak dále. Má velké nadání na skládání, komponování a vymýšlení hudby. Vše si ale nechává pro sebe. Nevidí důvod, proč to ukazovat světu. Je to další z těch případů, kdy je toho škoda. Velká škoda.
Je učenlivý, zná zatím tři jazyky a to démonštinu, démonsko-lidskou češtinu (něco jako "čengliš", ale tady je to "če(nenapsatelné znaky)") a lidskou angličtinu. Zajímá se o historii, techniku, biologii a astronomii. Nikdy není ve škole zkoušen, protože ho přehlíží i v třídním seznamu, i na náhodném losu. Je pro ostatní nikým.
Jeho hlava je porostlá krátkými vlasy, z nichž čouhají malé uši. Malá ústa a nos jsou též jakoby neviditelná, když se díváme na jeho obří oči. Oči jako studny, od kterých se odráží existence všeho druhu. Široké obočí nad nimi je tmavé a husté. Stejně jako barva jeho očí - černá a hluboká. Vypadá zmateně a překvapeně, ale ve skutečnosti je klidný a vše vidí.
Jeho rodiče se s ním rádi baví, ale on si povídá, jen když má na to chuť. Prakticky nikdy. Jen velmi zřídka. Stačí mu, že ví, že jsou blízko a že kdyby chtěl, může jít za nimi, může si jít povídat. víc nepotřebuje. Cítí jejich přítomnost.
Má rád bílou a šedou barvu a svá zvířátka, ke kterým asi pořád rozmlouvá a své zážitky a pocity sděluje jim, což ale nevím. Připadá mi to smysluplné. Tady je:
Radan Miloslav "Kukuk" Ťuťuk
Jestliže jste chytili depresi, jste snadno dojmutelní. Jestliže jste s ním měli hluboké pochopení a myslíte si, že je to rozmné, jste pošahaní. Jestliže jste se mu vysmáli, jste hovada. A pokud se na to díváte jako výplod mé mysli, dkyž se nudím a musím prostě něco udělat, jste "normální" (víte co myslím :D ).
A jestli jste dočetli až sem, děkuji vám a přeji hezké dny. Sayonara!
Benda z Monia, démonytvořící magor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 14. prosince 2010 v 20:08 | Reagovat

teda, to je obočí jak kartáče na boty!

2 L. L. | Web | 14. prosince 2010 v 20:12 | Reagovat

heh..jako bych v tom popisu viděla mého démonicky stejného spolužáka =)
Jinak s tima reklamama na mém blogu jsi to naprosto vystihl,taky to nenávidím,ale nic jsem na to nepsala..nechtěla jsem být sprostá :-D No nic,jdu psát nějakej další "inteligentní" článek :-D měj se,tvý články jsou parádní,fajn se mi to tu čte ;-) L.

3 Benda z Monia Benda z Monia | Web | 14. prosince 2010 v 20:17 | Reagovat

[1]: To víš - Made in Ch..BENDAMONIUM!
[2]: Díky. Pak, až se zrovna nebudu muset na nic učit nebo se nebudu dívat na anime, si to přečtu. :-D

4 Taychi Taychi | Web | 15. prosince 2010 v 6:12 | Reagovat

Supeeer :D...Tendle se povedl:) A dokonce mě ani nestrašil ve snech ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama